Wakacje z Karawaną Kultury

Karawana Kultury Mała Tęcza

Wakacje można spędzić różnie. Morze, góry, jeziora – jak pomysłowo spędzić czas? Komuś bardziej odpowiada wylegiwanie się na plaży i kąpiel w morzu. Tym bardziej, że pogoda w tym roku dopisuje. Ktoś szuka innego pomysłu na wspaniałe wakacje z dziećmi. Pewne jest to, że dzieci będą szczęśliwe, bawiąc się w gronie rówieśników. Międzynarodowy projekt „Karawana Kultury” rozbudza pasję do odkrywania świata, wspiera uczestników w zdobywaniu wiedzy o sobie i o świecie przez przeglądy twórczości, w których brać udział mogą dzieci i dorosłe bez ograniczeń wiekowych.

21 lipca Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach znów stał się miejscem przeglądu „Karawany Kultury” – edycji pt. East West of Culture Caravan. Na miłośników sztuki czekały występy uczestników z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Polski. Była to muzyka instrumentalna – fortepian, gitara, cymbały; wokal klasyczny, estradowy, ludowy; teatr – recytatorzy; taniec; gimnastyka artystyczna; folklor; malarstwo.

Prawie pełna sala domu kultury bardzo ciepło witała uczestników prezentujących ciekawy program. Utwory Chopina, Rachmaninowa, znane walce, piosenki ludowe – prawdziwa uczta duchowa dla melomana. W drugiej części przeglądu publiczność podziwiała występy wokalistów, którzy świetnie sobie radzili z piosenkami w językach angielskim i francuskim. Laureatem I stopnia została 12-letnia Alisa Dounar (Wzorowe Studio Wokalu MIKS, Mińsk, Białoruś) z piosenką „S.O.S. d’un terrien en détresse”.

Wariacja Esmeraldy w wykonaniu 7-letniej Rady Kobenko (Studio Pilates i Ballet, Woroneż, Rosja) zyskała ogromny i zasłużony aplauz, uczestniczka została Laureatem I stopnia.

Łącząc wypoczynek nad morzem z uczestnictwem w „Karawanie Kultury” na zaproszenie Fundacji Teatr Teatr do Międzyzdrojów przyjechał zespół MAŁA TĘCZA i soliści z Olbrachtowa. Utwory ludowe tego zespołu uzyskały nagrodę Laureata I stopnia.

Najwyższe uznanie jury uzyskał zespół wokalny IСЛАЧАНКА (Dziecięca Szkoła Sztuki, Raków, Białoruś) w kategorii wokalu klasycznego z programem piosenek białoruskich, Grand Prix należy do nich.

„Karawana Kultury” staje się bardzo popularnym festiwalem. Świadczy o tym poszerzająca się geografia uczestników. W przeglądach Karawany Kultury w ciągu ostatniego roku brali udział zespoły i soliści z Republiki Południowej Afryki, Bangladesz, Indonezji, Malezji, Grecji, Francji, Malty, Łotwy, Estonii, Kazachstanu, Niemiec, Białorusi i Rosji. Organizatorzy już przyjmują zgłoszenia na październik i grudzień.

 www.kamienskie.info

www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

www.wyspiarzniebieski.pl

www.tu.swinoujscie.pl

Posted on 23.07.2018 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top