Karawana Kultury wybiera się na Jarmark Wikinga

Koniec lipca – początek sierpnia to czas wypełniony przeróżnymi imprezami, pośród których open-air festiwale, pikniki rodzinne, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Oferta kulturalna jest na tyle rozmaita, że niewątpliwie zapewni pełne wrażeń spędzanie czasu dla osób, które relaksu i doładowania akumulatorów szukają w kontakcie ze sztuką, muzyką, teatrem, tańcem, wydarzeniami z szeroko pojętej kultury.

22 lipca w Kamieńskim Domu Kultury odbyła się lipcowa edycja KARAWANY KULTURY. W przesłuchaniach konkursowych brali udział soliści i zespoły z Czech, Rosji, Białorusi i Polski. Instrumentaliści i wokaliści przedstawili swoje umiejętności w różnych kategoriach wiekowych. Polskę reprezentowali podopieczni Fundacji „Teatr Teatr” (Bartosz Sech, Emilia Bieć, Kamil Szymański), uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach (Wojciech Brenda) i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim (Kamil Szymański), wokalistka z Kamieńskiego Domu Kultury (Katarzyna Stryczek).

Gratulujemy laureatom I stopnia: Emilia Bieć (instruktor Brygida Borecka, Fundacja „Teatr Teatr”) i zespół klarnecistów z Czech „Klarinetový Soubor Prachatice” (kierownik artystyczny Mgr. Jan Hovorka). Zdobywca Grand Prix – Tarasevich Valeryia (pedagog Yakaviuk Antanina, Studio estradowe „Gwiazdozbiór Talentów” Szkoły Średniej nr 6, Soligorsk, Białoruś).

Po wręczeniu nagród podczas warsztatów bębniarskich dzieci i dorośli ćwiczyli rytmy samby brazylijskiej (Tomasz Kubik). Po zajęciach muzycznych na uczestników czekały ekspozycje Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, w zbiorach którego znajdują się znaleziska archeologiczne z okresu neolitu (narzędzia kamienne, ceramika, urny), średniowiecza (uzbrojenie, elementy uprzęży, fragmenty łodzi, cegły i kształtki ceglane) i renesansu (kafle piecowe). Ponadto eksponowane są pamiątki z przedwojennej historii miasta, fragmenty łodzi pochodzącej z XIX w. wyrzuconej na plażę w Międzywodziu szalejącym sztormem, kamieński wampir (ok. XVII w.). Dalej było zwiedzanie Katedry św. Jana Chrzciciela, organy której należą do grupy najcenniejszych polskich instrumentów. Na zakończenie dnia festiwalowego – koncert uczestników na Marinie i zasłużone pyszne desery Pistacchio Ice & Coffee.

Ostatnia letnia edycja KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) już za kilka dni, pośród uczestników zobaczymy zespoły i solistów z Łotwy, Białorusi, Polski, którzy się pokażą w nominacjach teatr, wokal i taniec.

Przesłuchania konkursowe można będzie zobaczyć 5 sierpnia (sobota) o godz. 16:30 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

We współpracy z gminą Wolin i Ośrodkiem Kultury Gminy Wolin 6 sierpnia (niedziela) o godz. 17:30 KARAWANA KULTURY występuje w ramach Festiwalu Słowian i Wikingów na Jarmarku Wikinga w Wolinie.

  • Jomsy Games of Culture Caravan, Karawana Kultury, Караван Культуры, Бюджетные фестивали в Польше

Zapraszamy na koncerty, wstęp wolny:

5.08 (sobota), godz. 16:30 – Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

6.08 (niedziela), godz. 17:30 – Jarmark Wikinga w Wolinie, scena na Błoniach.

www.kamienskie.info

www.echokamienia.pl I

www.ikamien.pl

www.echokamienia.pl II

www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

Posted on 01.08.2017 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top