Kolejne Grand Prix Karawany Kultury dla Białorusi

Dzień konkursowy ostatniej letniej edycji KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) już za nami. 5 sierpnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach uczestnicy z Polski, Białorusi i Łotwy dali z siebie wszystko walcząc o nagrody w nominacjach teatr, wokal i taniec. Polskę reprezentowali: Wiktoria Kiełbasa (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, instruktor – Maja Koterba), Katarzyna Stryczek (Kamieński Dom Kultury, Kamień Pomorski, instruktor – Valerii Burianenko), Agnieszka Szaforz (MDK Międzyzdroje, instruktor – Inna Żołudiewa), Izabela Wnorowska, Weronika Markiewicz (MDK w Świnoujściu, instruktor – Marina Nikoriuk).

Prześliczne stroje, uśmiechnięte buzie, uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych przestawili przed jurorami i publicznością bardzo rozmaity repertuar – wokal estradowy i jazzowy, taniec wschodu i hip-hop, taniec ludowy i taniec dziecięcy.

Po przesłuchaniach nieduża przerwa dla jurorów na podjęcie decyzji i … kolejne Grand Prix jedzie na Białoruś z Duetem „Uśmiech” (Fedzin Mikhail 8 lat & Paloika Nadzeya 6 lat). Dzieci są ze Studio estradowego „Śpiewaj ze mną” z Mińska (Pedagog – Volkava Natallia). Gratulujemy zwycięzcom konkursu!

KARAWANA KULTURY to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników. Projekt startował 13 lat temu. Od roku 2015 głównym organizatorem jest Fundacja Benefis z Wolina. Letnia edycja KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) odbywa się w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach, Gminą Wolin oraz Ośrodkiem Kultury Gminy Wolin, Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, XXIII Festiwalem Słowian i Wikingów w Wolinie.

www.kamienskie.info

www.ikamien.pl

www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

www.pomorski24.com

Posted on 06.08.2017 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top