Muzyczne wyspy z Karawaną Kultury

24 lutego w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędzie się kolejna edycja Karawany Kultury (Music Islands of Culture Caravan) – międzynarodowego projektu, który istnieje już prawie 14 lat.
Misja Karawany Kultury to przede wszystkim integracja – integracja pokoleń, integracja społeczna, integracja kulturowa, integracja kierunków twórczości. Właśnie dlatego podczas koncertów Karawany Kultury na jednej scenie widzimy starszych i młodszych wykonawców, amatorów i profesjonalistów.
W tej zimowej edycji na znanej scenie Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach wystąpią zespoły i soliści z Bangladesz, Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy i Polski. Polskę reprezentują: Dziwnów, Świnoujście, Szczecin, Pyrzyce, Gryfice, Kamień Pomorski, Wolin, Goleniów, Nowogard.
Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy w różnym wieku przedstawią swoje umiejętności w nominacjach taniec, wokal, folklor, teatr, muzyka instrumentalna.
Instrumentaliści pokażą się jako orkiestra, duety oraz soliści; usłyszymy fortepian, saksofon, wiolonczelę, flet oraz instrumenty ludowe dombrę i kobyz, na których zagrają soliści z Kazachstanu.
Pięcioosobowa grupa z Bangladesz (Bangladesh Bulbul Lalitakala Academy BAFA, Dhaka) tym razem planuje przedstawić program tańców ludowych. „Planuje” ponieważ dostali odmowę wizy, ale nie tracą nadziei, została złożona apelacja.

Zapraszamy na przesłuchania konkursowe, które odbędą się w formie koncertu w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach

24 lutego (sobota):
14:00 otwarcie festiwalu; 1 część konkursu – taniec, wokal, folklor, teatr
16:00 1 część konkursu – instrumentaliści, w tym orkiestra, fortepian, saksofon, wiolonczela, flet oraz instrumenty ludowe dombra i kobyz
18:15 gala i wręczenie nagród

Wstęp wolny

www.tu.swinoujscie.pl

www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

www.ikamien.pl

www.echokamienia.pl

www.kamienskie.info

Posted on 19.02.2018 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top