Karawana Kultury w Szkole w Wolinie

Karawana Kultury w Szkole w Wolinie

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników już prawie 14 lat. Jednym z głównych celów projektu jest motywacja twórczości i ogólna integracja amatorskiego ruchu artystycznego na Ziemiach Zachodniopomorskich. Głównym partnerem Karawany Kultury od lat jest Miejski Ośrodek Kultury Gminy Wolin a wydarzenia objęte są patronatem Burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza.

13 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie we współpracy z Fundacją Benefis (głównym organizatorem Karawany Kultury) odbył się Dzień Międzynarodowy, który się zapowiada na dobrą tradycję. W roku 2016 w podobnym spotkaniu integracyjnym wzięli udział uczniowie szkoły oraz grupy z Azerbejdżanu i Indonezji. W tym roku szkoła witała przedstawicieli Rosji, Białorusi, Bangladesz, Afryki Południowej. Celem tego spotkania była integracja międzynarodowa. Uczestnicy Karawany Kultury w przyjaznej nieformalnej atmosferze pokazali kilka utworów swojego repertuaru. Uczniowie i gości razem tańczyli Polonez. Na koniec dzieci i młodzież wymienili się „autografami” i porobili selfie na pamiątkę. Pedagodzy i instruktorzy uczestników Karawany Kultury otrzymali specjalne podziękowania od Burmistrza Wolina. W taki właśnie sposób, oficjalnie a jednak przez zabawę uczymy tożsamości narodowej a jednocześnie poszerzamy wiedzę o innych krajach. Mając świadomość własnej tożsamości kulturowej wzbogacamy wiedzę na temat tradycji innych narodów.

Po spotkaniu w szkole uczestnicy Karawany Kultury mieli możliwość zapoznać się z historią miasta w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, zdobytą wiedzę niewątpliwie zabiorą ze sobą razem z pozytywnymi wrażeniami z pobytu w Polsce.

www.tu.swinoujscie.pl

www.kamienskie.info

www.gs24.pl

Foto Robert Tomasz Zięba

Posted on 13.12.2017 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top