Karawana Kultury w Szkole w Wolinie

Karawana Kultury w Szkole w Wolinie

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników już prawie 14 lat. Jednym z głównych celów projektu jest motywacja twórczości i ogólna integracja amatorskiego ruchu artystycznego na Ziemiach Zachodniopomorskich. Głównym partnerem Karawany Kultury od lat jest Miejski Ośrodek Kultury Gminy Wolin a wydarzenia objęte są patronatem Burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza.

13 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie we współpracy z Fundacją Benefis (głównym organizatorem Karawany Kultury) odbył się Dzień Międzynarodowy, który się zapowiada na dobrą tradycję. W roku 2016 w podobnym spotkaniu integracyjnym wzięli udział uczniowie szkoły oraz grupy z Azerbejdżanu i Indonezji. W tym roku szkoła witała przedstawicieli Rosji, Białorusi, Bangladesz, Afryki Południowej. Celem tego spotkania była integracja międzynarodowa. Uczestnicy Karawany Kultury w przyjaznej nieformalnej atmosferze pokazali kilka utworów swojego repertuaru. Uczniowie i gości razem tańczyli Polonez. Na koniec dzieci i młodzież wymienili się „autografami” i porobili selfie na pamiątkę. Pedagodzy i instruktorzy uczestników Karawany Kultury otrzymali specjalne podziękowania od Burmistrza Wolina. W taki właśnie sposób, oficjalnie a jednak przez zabawę uczymy tożsamości narodowej a jednocześnie poszerzamy wiedzę o innych krajach. Mając świadomość własnej tożsamości kulturowej wzbogacamy wiedzę na temat tradycji innych narodów.

Po spotkaniu w szkole uczestnicy Karawany Kultury mieli możliwość zapoznać się z historią miasta w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, zdobytą wiedzę niewątpliwie zabiorą ze sobą razem z pozytywnymi wrażeniami z pobytu w Polsce.

www.tu.swinoujscie.pl

www.kamienskie.info

www.gs24.pl

Foto Robert Tomasz Zięba

Posted on 13.12.2017 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top