Karawana Kultury – zimowa edycja, Festiwal Bożonarodzeniowy

Karawana Kultury koncerty Bożonarodzeniowe 2013

Tegoroczny Międzynarodowy projekt Karawana Kultury zapoczątkowany został przed 9 laty przez Pana Leszka Rodziewicza. Domy i Ośrodki Kultury (Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Goleniowski Dom Kultury, Miejski Dom Kultury Świnouśjcie i inne) ściśle współpracują między sobą i z Art – Center Centrum Wsparcia Kreatywności Edukacji i Kultury w Moskwie. Pani Irena Lebiedzińska, która z ramienia  Art – Center  współorganizuje wydarzenia na terenie Polski, rozpowszechnia informację o imprezie i zachęca artystów pochodzących z Rosji, Białorusi, Estonii a także innych krajów do zaprezentowania się polskiej publiczności. Dużą rolę odgrywają tu artykuły informujące o wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie naszego regionu. Informacje o wydarzeniach zamieszczane są w gazecie rosyjskiej pt.: „Muzyczny Klondajk”, której wydawcą jest Art – Center. Dzięki artykułom informacje trafiają do wielu artystów, którzy zgłaszają chęć wzięcia udziału w tego rodzaju przedsięwzięciach.

W mijającym roku  w ramach Karawany Kultury województwo Zachodniopomorskie odwiedziło ponad 300 artystów, wśród których znaleźli się zarówno tancerze, instrumentaliści a także zespoły wokalne z Rosji, Białorusi, Estonii, Karelii, Ukrainy, Kazachstanu, Izraela itd.

Przepiękne przedsięwzięcie jakim jest Karawana Kultury pozwala rozszerzyć horyzonty zarówno wykonawcom jak i publiczności, która podziwiając artystów w żywiole ma okazję zapoznać się z namiastką kultury innych narodowości.

Zapraszamy za koncerty festiwalowe (wykonawcy z Rosji, Białorusi, Polski, Niemiec):
20.12.2013 o godz. 16.15, Dom Kultury Warszów, Świnoujście
21.12.2013 o godz. 18.00, Szkoła Podstawowa w Wolinie
22.12.2013 o godz. 16.00, Goleniowski Dom Kultury

Do uczestnictwa w zimowej edycji Karawany Kultury zgłaszali się zespoły z Indii, Algierii, Kamerunu i Dominikany, jednak załatwianie formalności wizowych okazało bardzo skomplikowane, do ostatniego dnia Organizatorzy mieli nadzieję, że się uda – może innym razem.

www.ikamien.pl

Posted on 19.12.2013 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top