Karawana Kultury w Najlepszym Dniu Dziecka Na Wyspach

Viktoria najmłodsza

Podczas Dnia Dziecka w ramach programu artystycznego na scenie amfiteatru w Międzyzdrojach można było zobaczyć występy młodych wokalistów i tancerzy – uczestników XV Międzynarodowego konkursu-festiwalu „Karawana Kultury”, edycja „Baltic Music Race”.

W tym roku byli to soliści i grupy wokalne i taneczne z Łotwy (Jaunolaine, Ryga), Niemiec (Berlin), Białorusi (Mścisław, Baranowicze) i Polski (Wicko, Międzyzdroje). Ogółem udział w tej edycji „Karawany Kultury” więło około 200 dzieci zza granicy i Polski.

Grupy wokalne prezentowały piosenki dziecięce i estradowe. Wysłuchaliśmy piosenek o nutkach, czarodziejach, kotach i Czerwonym Kapturku. Z tych piosenek dowiedziełiśmy się, co się dzieje „Kiedy nie śpią sny” i co jest „Najtrudniejsze” dla dzieci.

Najmłodsza uczestniczka tej edycji miała zaledwie 3 lata, jednak już w tym wieku świetnie radziła sobie z piosenką i mikrofonem, zdobywszy dyplom laureata II stopnia w swojej kategorii wiekowej (Viktoria Terner z Berlina, Kinder Lernzentrum „EviRick”; Kierownik artystyczny – Viktoryia Hutsiy, Natalia Braun).

Zespoły w różnym wieku pokazały tańce dziecięce i ludowe, taniec folkowy i taniec estradowy, taniec nowoczesny z elementami akrobatyki. Tytuły tych tanców jak ulał pasowały do Dnia Dziecka: Kukułeczka, Juleczka, Polka Dziewczęca, Uśmiechnij się, Tańcz, Myszki, Młyn.

Obrady Jury były bardzo gorące, jednak decyzja w końcu zapadła – Grand Prix pojechał do Łotwy z zespołem PIENENĪTE (pl. MŁECZKI, Centrum Kultury Jaunolaine; Kierownik artystyczny – SVETLANA ĻITVINOVA, AIJA FREIMANE). Nagrodę Główną zespołowi wręczyła Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów p.Beata Kiryluk. Gratulujemy zwycięzcom!

Oprócz występów podczas Dnia Dziecka młodzi artyści zwiedzili Międzyzdroje, Bałtycki Park Miniatur oraz wzięli udział w Poranku Tanecznym z Jarosławem Tarnowskim.

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej zapoczątkowany w Wolinie 15 lat temu przez Stowarzyszenie Rodu Rodziewiczów oraz Ośrodek Kultury Gminy Wolin. Są to konkursy i festiwale artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezy odbywają się w ciągu roku szkolnego oraz podczas ferii i wakacji. W tym roku świętujemy Jubileusz – 15-lecie „Karawany Kultury”.

Dzięki stałemu wieloletniemu wsparciu przez władze lokalne oraz partnerstwo domów kultury i innych instytucji w ramach Karawany Kultury województwo zachodniopomorskie odwiedziło już blisko 6000 uczestników zza granicy. W poprzednich edycjach witaliśmy gości z różnych zakątków Świata, zorganizowano ponad 85 festiwali.

22 czerwca w Gryficach odbędzie się kolejna edycja „Karawany Kultury – Artistic Summer”.

www.kamienskie.info

www.ikamien.pl

www.echotygodnik.info

www.miedzyzdroje.pl

www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

www.tu.swinoujscie.pl

Posted on 04.06.2019 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top