Karawana Kultury – roztańczone wyspy

Już za kilka dni zacznie się marcowa edycja Karawany Kultury – 25.03.2017 w Międzyzdrojach będzie tanecznie i bardzo kolorowo.

Tanecznie, ponieważ przyjedzie kilkanaście grup tańca i zumby, żeby wziąć udział w DANCE ISLANDS OPEN i powalczyć o Grand Prix Karawany Kultury. Nagroda główna części tanecznej festiwalu objęta jest patronatem honorowym Gminy Międzyzdroje. Konkurs-festiwal taneczny to nie tylko występy na wspaniałej scenie Międzynarodowego Domu Kultury. Przewidziane są rozmaite momenty integracyjne, miedzy innymi: flashmob „małych gwiazd” na znanej Alei Gwiazd, wspólny występ tancerzy razem z SHYMI.

Pod pseudonimem artystycznym SHYMI skrywa się utalentowany Szymon Nowak – wokalista i jednocześnie kompozytor większości swoich utworów – pochodzący z Wolina. Mimo młodego wieku, ma sporo osiągnięć, brał udział XVIII ogólnopolskim festiwalu muzyki tanecznej w Ostródzie oraz jest zwycięzca festiwalu disco polo w Zbąszyniu, gdzie zajął I miejsce.

W części festiwalu AMBER STARS uczestnicy wezmą udział w nominacjach – teatr, wokal, muzyka instrumentalna. Uczestnicy w nominacji visual arts narysują obrazy na temat „Za siedmioma górami, za siedmioma lasami”. Będą to przede wszystkim dzieła, przedstawiające tradycje różnych krajów, stroje ludowe, bajki narodowe. Pracę będą eksponowane na wystawie w Domu Kultury tego samego dnia. Na wystawie też można będzie zobaczyć pracę dzieci i młodzieży z archiwum Międzynarodowego konkursu The World of Art Magazine (Celje, Slowenia).

W marcowej edycji Karawany Kultury wezmą udział soliści i zespoły z Niemiec, Łotwy, Rosji, Białorusi, Polski, Maroka (o ile zdążą z formalnościami wizowymi).

 

Zapraszamy na koncerty i wydarzenia festiwalowe (wstęp wolny),

25.03.2017, Międzyzdroje:

11:00 – 12:00 Na Alei Gwiazd wspólna próba uczestników i flashmob DANCE ISLANDS OPEN, prowadzi Renata Maruszewska. Zdjęcia do teledysku festiwalowego „Wszyscy razem“ (w zależności od pogody).

13:00 – 15:00 festiwal/konkurs część I

AMBER STARS – teatr, muzyka instrumentalna zespoły i solo, wokal zespoły i solo.

Wystawa „Za siedmioma górami, za siedmioma lasami”. 

15:30 – 17:30 festiwal/konkurs część II

DANCE ISLANDS OPEN – zespoły taneczne (taniec nowoczesny, ludowy, estadowy), grupy zumby.

18:00 – 19:00 Koncert, wręczenie nagród (wszystkie nominacje).

Główny organizator – Fundacja Benefis, Wolin.

www.kamienskie.info

www.ikamien.pl

www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

www.nadbaltykiem.pl

www.cojestgrane24.wyborcza.pl

Posted on 22.03.2017 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top