Karawana Kultury motywuje i integruje Pomorze Zachodnie

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników już prawie 13 lat. Jednym z głównych celów projektu jest motywacja twórczości i ogólna integracja amatorskiego ruchu artystycznego na Ziemiach Zachodniopomorskich.

Zdobywca Grand Prix grudniowego festiwalu, grupa z Indonezji, niewątpliwie dodała wszystkim natchnienia i chęci udziału w kolejnych festiwalach.

Karawana Kultury to przede wszystkim integracja na szczeblu kultury i edukacji uczestników w różnym wieku, z różnych miast i państw. Czyż to nie jest pięknie kiedy lokalna szkoła podstawowa uczy Poloneza gości z Azerbejdżanu? Czyż to nie wspaniale kiedy dzieci, młodzież i dorośli z Polski, Azerbejdżanu, Indonezji tańczy razem tak zwaną Belgijkę łącząc się barwnych korowodem, łamiąc bariery językowe i zacierając różnice kulturowe? Mając świadomość własnej tożsamości kulturowej wzbogacamy wiedzę na temat tradycji innych narodów.

Festiwale Karawany Kultury to nie tylko konkurs podczas którego jury ocenia uczestników według bardzo skomplikowanego systemu ocen. Uczestnicy nie są porównywani między sobą, każdy dostaje swoją własną ocenę – uwzględnia się nie tylko wiek, poziom placówki, intensywność zajęć, bierze się pod uwagę wiele innych kryteriów. Czyli podobnie do szkoły – w każdej klasie i każdej instytucji piątka jest inna, ale wciąż zostaje piątką.

Organizatorzy starają się do każdej edycji zaprosić nie tylko amatorów i początkujących młodych artystów – ważna jest wymiana doświadczeń między pedagogami, instruktorami i wzór profesjonalnych artystów. Dlatego w programie jest czas na integrację, która może się odbywać na różne sposoby – od zabaw typu team building po warsztaty improwizacji jazzowej bądź prezentacji scenicznej.

W zimowej edycji Karawany Kultury – Music Islands Open festiwal & contest 25 – 26.02.2017 wezmą udział uczniowi szkół muzycznych z Kamienia Pomorskiego, Świnoujścia, Pyrzyc, Gorzowa Wielkopolskiego, MDK Świnoujście, MDK Międzyzdroje, Fundacji Teatr Teatr, MOK Wolin, soliści i zespoły z kilku miast Rosji, Białorusi, Gruzji.

Jako gość specjalny festiwalu wystąpi Orkiestra Miejska z Rosji z miasta Sergijew Posad, dyrygent zasłużony artysta Rosji Władisław Kaderski. Władisław Kaderski uważa się za legendę jazzu Rosyjskiego, wiele lat prowadził znaną Państwową kameralną orkiestrę jazzową im.O.Lundstrema. Orkiestra Miejska wystąpi razem ze swoimi solistami, przedstawi 2 programy Międzyzdroje i Wolin. W rozmaitym repertuarze muzyka klasyczna, nowoczesna, ludowa.

Głównym organizatorem Karawany Kultury jest Fundacja Benefis z Wolina.

Organizatorzy tradycyjnie zapraszają na przesłuchania konkursowe (otwarte dla publiczności) i koncerty festiwalowe. Wstęp wolny.

25.02.2017 (sobota) Przesłuchania konkursowe w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach:

14:00 – 16:00 Konkurs cześć I (instrumentaliści solo, duety, zespoły)

16:30 – 18:30 Konkurs cześć II (wokaliści solo i zespoły, zespoły wokalno-instrumentalne)

19:00 – 20:00 Koncert (Orkiestra Miejska, Rosja), wręczenie nagród.

26.02.2017 (niedziela) Kolegiata św. Mikołaja w Wolinie:

17:00 – 17:40 Orkiestra Miejska, dyrygent zasłużony artysta Rosji Władisław Kaderski (Sergijew Posad, Rosja).

www.kamienskie.info

www.ikamien.pl

Posted on 16.02.2017 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top