Karawana Kultury łączy pokolenia

W sobotę 28 października w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się jesienny festiwal-konkurs XIII Międzynarodowego projektu „Karawana Kultury”.

Ta edycja ma nazwę „Autumn MIX” („Jesienny MIX”), co się doskonale sprawdziło: wiek uczestników od 7 do 70+, barwne stroje i ciekawy rekwizyt, taniec ludowy i nowoczesny, teatr tradycyjny i pantomima, chór i wokal estradowy, muzyka instrumentalna.

Intensywny dzień festiwalowy zaczął się energicznym zajęciem “Salsation” z Renatą Maruszewską znaną z poprzednich edycji instruktorką fitness, której zawdzięczamy niezapomniane chwile flashmobów „Karawany Kultury” poprzednich lat.

Podczas części konkursowej zaproszone przez organizatorów Jury oceniało umiejętności uczestników: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (Troszyn, Szczecin), z gimnazjów (Dziwnów, Szczecin) i domów i ośrodków kultury (Świnoujście, Szczecin), panów i pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Świnoujścia, zespoły z Białorusi (miasta Mińsk i Pińsk – dwie grupy ze Studio Teatralnego „Rakieta”, Zespół tańca estradowego „Déjà vu”, Zespół cymbalistów „Praleski”).

Grand Prix zdobył Zespół cymbalistów „Praleski” pod kierownictwem Katsiaryny Mintsevich z Mińska. Zwycięzcom gratulujemy!

Następna edycja już niedługo – „Christmas Gift”, 12.12.2017, MDK w Międzyzdrojach.

www.tu.swinoujscie.pl

www.kamienskie.info

www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

www.ikamien.pl

www.pomorski24.com

www.dziwnow.pl

Posted on 02.11.2017 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top