Gratulujemy wyników konkursu zimowego

Karawana Kultury Wyspy Cały Świat

W zimowej rywalizacji konkursowej wzięło udział 429 zgłoszeń a dokładnie – 860 uczestników z 30 krajów: Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Słowenia, Mołdawia, Ukraina, Kazachstan, Malezja, Nigeria, Afryka Południowa, Estonia, Kosowo, Izrael, Japonia, Bangladesz, Austria, Cypr, Uzbekistan, Chiny, Turcja, Gruzja.

Nominacje w różnych stylach i gatunkach: wokaliści, muzyka instrumentalna, choreografia, teatr, sztuki wizualne. Grupy, zespoły, duety i soliści w wieku od 5 lat oraz dorośli w bardzo zacnym wieku.

Partnerstwo międzynarodowe oraz zdalna forma konkursu dają możliwości powołania większej komisji artystycznej, ponieważ jury pracuje przez Internet. Chęć współpracy i sprzyjające ku temu warunki, motywacja, łączące cele – partnerstwo na szczeblu międzynarodowym daje nowe możliwości promocji naszego regionu pod względem kultury i turystyki. Oprócz występów konkursowych i ich oceny przez jury niedługo powstanie prezentacja promująca wyspy Wolin i Kunaszyr (wyspa w archipelagu Kuryli, cieśnina Kunaszyrska oddziela ją od japońskiej wyspy Hokkaido).

Po obejrzeniu nagrań specjalną decyzją Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Jury postanowiono przyznać Grand-Prix dla każdej nominacji osobno.

 

Konkurs „Digi-Form-Art” („Karawana Kultury”):

GRAND-PRIX VOCAL, 7 – 9 lat (Junior I)

Mila Ražanskaitė

Instruktor Jovita Vaicekauskaitė

Popdainavimo studija HEY!, Lithuania, Vilnius

 

GRAND-PRIX VISUAL ARTS, 20-25 lat (Senior I)

Zuzanna Dworakowska

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Polska, Łapy

 

GRAND-PRIX PIANO, 16-19 lat (Junior IV)

Asanowa Sevincz

Nauczyciel Wachabowa Irena

Republikańska specjalistyczna szkoła muzyczna im R.Gliera, Uzbekistan, Taszkent

 

GRAND-PRIX MUSIC, 13-15 lat (Junior III)

Timur Klyga

Nauczyciel Sawko Witalij, Kuźmina Ludmiła

Dziecięca Szkoła Sztuki nr 1 im. E.K.Tikotsky’ego, Białoruś, Bobrujsk

 

Konkurs „Star Bridge” („Wyspy Cały Świat”):

GRAND-PRIX VOCAL, 7 – 9 lat (Junior I)

Gracjana Górka

Instruktor Aneta Dąbska

Aneta Dąbska – Studio Muzyki Rozrywkowej, Polska, Lublin

 

GRAND-PRIX VISUAL ARTS, 10-12 lat (Junior II)

Urwaczewa Maria

Nauczyciel Urwaczewa Natalia

Gusewskaya dziecięca szkoła sztuki, Rosja, Obwód Kaliningradzki, Gusiew

 

GRAND-PRIX PIANO, 16-19 lat (Junior IV)

Beihong Lin

Nauczyciel Chloe Mavronicola Chrysostomou

Pankyprio Odeon Music School, Cypr, Nicosia / Chiny

 

GRAND-PRIX MUSIC, 16-19 lat (Junior IV)

Orkiestra ludowa „Lira”

Kierownik artystyczny, Dyrygent Stelmach Dmitrij, Akompaniator Polityk Olga

Miński Państwowy Koledż Sztuki, Białoruś, Mińsk

 

GRAND-PRIX DANCE, 13-15 lat (Junior III)

Georgian Youth Folkloric Ballet „Egrisi”

Kierownik artystyczny George Pilishvili

Tbilisi Art School nr 26 named after Aleksi Machavariani, Gruzja, Tbilisi

 

Oprócz dyplomów i podziękowań soliści i zespoły otrzymują dodatkowe nagrody od współorganizatorów, partnerów i sponsorów projektów artystycznych „Karawana Kultury” i „Wyspy Cały Świat”. Najlepsi otrzymali specjalne certyfikaty i zaproszenia do nieodpłatnego bądź ulgowego udziału w konkursach międzynarodowych w Niemczech, Serbii, Izraelu, Estonii, Białorusi, we Włoszech, Rumunii, UK, Trinidad i Tobago.

„Fundacja Benefis” dziękuję partnerom, współorganizatorom i patronom za pomoc i wsparcie zimowej edycji konkursów „Digi-form-Art of Culture Caravan” oraz „Star Bridge of the Islands Worldwide”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zachęcamy do dalszej aktywności twórczej oraz udziału w konkursach edycji wiosennej.

www.izachodniopomorskie.pl

Posted on 07.03.2022 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top