Karawana Kultury-2018 w kategorii Sztuki Plastyczne

psp miedzyzdroje christmas gift 2018

12 grudnia odbyła się w MDK w Międzyzdrojach kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Karawana Kultury. W grudniowych zmaganiach „Karawany Kultury” uczestniczyło ponad 150 osób w różnych grupach wiekowych w nominacjach: taniec, muzyka instrumentalna (fortepian, saksofon, białoruskie cymbały, gitara), folklor, chór, wokal, sztuki plastyczne. Były zespoły i soliści z Polski, Białorusi, Republiki Afryki Południowej.

W kategorii sztuk plastycznych siedmiu uczniów z naszej szkoły zostało zaproszonych do udziału w festiwalowym konkursie. Byli to: Maja Jaworska – Vb, Hanna Szymańska – VIc, Julia Kądziołka – VIc, Piotr Soiński – Vb, Paula Kania – VIc, Karolina Cader – VIIa, Natalia Kazaniecka – VIIa. Zadaniem uczestników było dostarczenie 1-2 prac wykonanych wcześniej (prace te były eksponowane na wystawie festiwalowej) oraz wykonanie pracy na temat „Zwyczaje świąteczne w twoim kraju”. Młodzi plastycy pracowali wytrwale w międzynarodowym towarzystwie, przez kilka godzin pod kierunkiem Anny Mackiewicz. W tym czasie w sali teatralnej odbywały się koncerty i przesłuchania w kategoriach muzycznych. Jury oceniło poziom uczestników i wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach. W zmaganiach w zakresie sztuk plastycznych dwie uczennice z naszej szkoły uzyskały najwyższy poziom laureata I stopnia ( I miejsce), dwie uczennice zdobyły tytuł laureata trzeciego stopnia ( trzecie miejsce).

Nasze laureatki:

– Julia Kądziołka z kl VIc- laureat I stopnia

– Karolina Cader z kl VIIa- laureat I stopnia

– Hanna Szymańska z kl VIc- laureat III stopnia

– Paula Kania z kl VIc- laureat III stopnia

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami a laureaci otrzymali również pamiątkowe puchary.

Imprezie towarzyszyła niesamowita atmosfera twórczej radości, pełna miłych i owocnych spotkań. Festiwal był też okazją do wymiany doświadczeń artystycznych dzieci oraz instruktorów oraz do zawierania nowych znajomości.

Główne cele Fundacji Benefis – organizatora Międzynarodowego projektu „Karawana Kultury” – to popularyzacja amatorskiego ruchu artystycznego, wspieranie oraz podejmowanie działań pożytku publicznego na rzecz rozwoju kultury, sztuki, oświaty oraz ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Tekst: Anna Mackiewicz

www.sp1.com.pl

Posted on 12.12.2018 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top