15 lat z Karawaną Kultury – jedziemy dalej

Music Islands Open Karawana Kultury 11

     W sobotę 22 lutego w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się kolejny konkurs artystyczny ”Music Islands Open” w ramach XVI Międzynarodowej ”Karawany Kultury”.

     W roku 2019 ”Karawana Kultury” miała jubileusz 15-lecia. To były 15 wspaniałych lat wypełnionych koncertami, spotkaniami, konkursami i warsztatami. 15 lat niesamowitych wrażeń dla miłośników muzyki, śpiewu, tańca i teatru, prawdziwy kalejdoskop talentów. Oczywiście, ”Karawana Kultury” idzie dalej, rozwija się, nabiera nowych barw wspierając twórczość zespołów dorosłych i dziecięcych.

     Każde wydarzenie ”Karawany Kultury” promuje Pomorze Zachodnie, jego kulturę, historię i atrakcje turystyczne na szczeblu międzynarodowym a jednocześnie daje możliwość gościom i mieszkańcom miast i miejscowości województwa zachodniopomorskiego poznać kulturę innych krajów, z których przyjeżdżają uczestnicy.

    Wszystko to stało się możliwym dzięki wieloletniej współpracy i wsparciu władzy lokalnej, placówek kultury i oświaty, chęci udziału w ”Karawanie Kultury” lokalnych zespołów i zmotywowanych instruktorów. Są też bardzo aktywne zagraniczne szkoły sztuki, które od wielu lat biorą udział w różnych edycjach festiwalu-konkursu. Zaangażowanym osobom i instytucjom organizatorzy wręczyli specjalne podziękowania i pamiątkowe medale.

     W tym konkursie ”Music Islands Open” wzięli udział utalentowani młodzi artyści z Malty, Ukrainy, Kazachstanu, Niemiec oraz różnych miast i miejscowości Polski (Stypułów, Nowe Miasteczko, Borów Wielki, Chojna, Świdwin, Międzyrzecz, Skwierzyna, Świebodzin, Deszczno, Wolin, Żory, Częstochowa). Dzieci i młodzież (14 grup tanecznych, 36 solistów i duety) wystąpili w nominacjach: muzyka instrumentalna, show muzyczne, wokal, taniec. Najmłodsi uczestnicy mieli po 4 lata, ale poziom wykonawców był bardzo wysoki.

     Międzynarodowe jury przyznało wiele nagród i wyróżnień. Grand Prix – nagrodę główną festiwalu, otrzymał zespół Studio Tańca Nowoczesnego BE FREE z Ukrainy (miasto Irszawa, kierownik artystyczny Zwienisława Czornak).

     Już w marcu do Międzyzdrojów przyjeżdżają zespoły z Niderlandów, Malty, Białorusi, Łotwy, Indonezji i Polski. Zapraszamy na koncert 21.03 do Międzynarodowego Domu Kultury, wstęp wolny.

Foto Robert Tomasz Zięba

www.tu.swinoujscie.pl

www.kamienskie.info

www.ikamien.pl

www.echotygodnik.info

www.wyspiarzniebieski.pl

www.izachodniopomorskie.pl na facebooku

Posted on 25.02.2020 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top