Pyrzyce zgarnęli Grand Prix Karawany Kultury

24 lutego odbyła się kolejna edycja Karawany Kultury (Music Islands of Culture Caravan) podczas której w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach wystąpiły zespoły i soliści z Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy i Polski. Polskę reprezentowali podopieczni szkół muzycznych i innych placówek z Dziwnowa, Świnoujścia, Szczecina, Pyrzyc, Gryfic, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa i Nowogard

Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy w różnym wieku przedstawili swoje umiejętności w nominacjach taniec, wokal, folklor, teatr, muzyka instrumentalna.

Instrumentaliści pokazali się jako orkiestra, duety oraz soliści wykonując utwory na fortepianie, saksofonie, wiolonczeli, flecie oraz instrumentach ludowych dombrze i kobyzie, na których zagrali soliści z Kazachstanu.

Jury odnotowało bardzo wysoki poziom wielu uczestników a Grand Prix przyznany został orkiestrze THE YOUNG TIMERS (Pyrzycka Szkoła Muzyczna I st. w Pyrzycach, pedagog – Joanna Kraszewska-Myca).

W imieniu organizatorów podziękowania i kwiaty dla pedagogów i instruktorów wręczył dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach – Artur Duszyński, który od lat jest współorganizatorem międzynarodowego projektu Karawana Kultury. Oprócz podziękowań pedagodzy i instruktorzy otrzymali książkę pod tytułem Międzyzdrojskie inspiracje prezentującą twórczość artystyczną mieszkańców gminy, wydaną przez gminę Międzyzdroje w lutym 2018.

Kolejna edycja Karawany Kultury (Amber Stars and Dance Islands Open of Culture Caravan) już 24 marca. Międzyzdroje przywita uczestników między innymi z Malty, Rosji, Niemiec, Malezji.

www.pomorski24.com

www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

www.miedzyzdroje.pl

www.ikamien.pl

www.tu.swinoujscie.pl

www.echokamienia.pl

Posted on 26.02.2018 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Back to Top